Contact
 • No products in the cart.

Cumhuriyet Meyhanesi

Cumhuriyet Meyhanesi’nin kuruluş tarihi tam olarak kesin olmamakla beraber 1923 yılında kurulduğu var sayılmaktadır. O yıllarda var olan bir çok meyhane gibi – “Cumhuriyet” ismini aldığı için, daha eski olmasına rağmen Cumhuriyet Meyhanesi’nin kuruluş tarihi 1923 kabul edilmiştir.

Cumhuriyet Meyhanesi’ni ilk zamanlar Rumlar işletiyormuş fakat kim olduklarına dahi net bir bilgi bulunmamakta.

 

Daha sonra Cumhuriyet Meyhanesi bir kişi tarafından işletildi. 1940’lı yıllarda Koço Efanduli isimli bir zat Cumhuriyet Meyhanesi’ni işletmeye başlamış. Koç Bey , Cumhuriyet Meyhanesi’nin ilk yıllarında oluşturduğu çizgisini olduğu gibi korumuş. Cumhuriyet Meyhanesi ilk kurulduğu yerde faaliyete devam ediyor.

Cumhuriyet Meyhanesi 3 katlı. Üst katta her gün fasıl var. Günde 100 çeşit meze hazırlanıyor. İstanbul’da meyhane formatında hizmet veren yerlerden birisi. Servisteki garsonlardan üçünün de adı Ali. Bu yüzden onlara Üç Aliler deniyormuş ve 40 yıldır Cumhuriyet Meyhanesi’ndeler. Hatta şair Ece Ayhan’ın üç aliler şiirine konu olmuşlar. Cumhuriyet Meyhanesi yurt dışında da çok tanınıyormuş.

Amenities
8.0
Superb

3 Reviews

Rating 0

3 Reviews

Comments

 • Secil G
  Rating

  Gerçekten eski ve tarihi bir mekan kapıdan girer girmez anlıyorsunuz. Ama yemekleri ve eğlencesi güzeldi.

  17 Ağustos 2018

 • George Moreno
  Rating

  Maecenas tempus, tellus eget condimentum rhoncus? Nam quam nunc, blandit vel, luctus pulvinar, hendrerit id, lorem. Maecenas nec odio et ante tincidunt tempus vitae sapien ut libero? Venenatis faucibus. Nullam quis ante. Etiam sit amet orci eget eros.

  17 Ağustos 2018

 • Anne Green
  Rating

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque penatibus et magnis dis parturient montes, nascetur ridiculu mus.

  17 Ağustos 2018

Write a Review

Additional info

Preview online

Sponsored Ad

Muhteşem eğlencesi ve merkezi konumu ile müdavimi olacağınız bir meyhane

Register

You don't have permission to register